Titreyen Göl

  • 24 Oktober
  • 0 Kommentare
Titreyen Göl

Antalya’nın Manavgat ilçesinin Sorgun beldesinde yer almaktadır. Titreyen Göl yaklaşık 3000 metrekarelik bir alana sahip olan, içerisinde 220 adete yakın tesis bulunduran turistik bir yerdir.

Manavgat Çayının küçük bir kolunun denize dökülmeden önce genişleyerek akıntıyı yavaşlatması suyun titremesine sebep olmuştur. Adını da suyun titrek olmasından dolayı almıştır.

Titreyen Göl turizm açısından oldukça büyük bir öneme sahip mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. İçerisinde birden fazla kuş ve balık çeşidi bulunduran göle, yerli ve yabancı tüm turistler tarafından büyük ilgi duyuluyor. Genellikle dört veya beş yıldızlı otellerin bulunduğu bu bölge aynı zamanda kamp için muhteşem alanlara da sahiptir. Titreyen Gölün en önemli özelliği etrafının çam ağaçlarıyla çevrili, insana huzur veren yemyeşil suyuyla ilgi duyulan turizm cenneti olmasıdır.

Ulaşım açısından oldukça kolay bir konuma sahiptir. Manavgat ilçe merkezinden 10 dakika arayla kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Sorgun, Çamlık, Oteller, Halk Plajı güzergahından kendi aracınızla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

0 Kommentare

  • Noch keine Kommentare! Möchten Sie den ersten Kommentar abgeben?

Schreibe einen Kommentar